• КБР изолат

  КБР изолат

  да се изолира КБР е високо прочистен и кристални CBD екстракт изведена од индустриски коноп (THC <0,3%).
 • КБР нафта

  КБР нафта

  КБР масло за продажба е е направен со вадење КБР од индустриски коноп (THC <0,3%), потоа разредување со нафта превозникот како масло од кокос или коноп семе.

Yuxi Hongbao биотехнологија копродукции, ООД

Во моментов, на компанијата

месечно производство е 400 кг.

 • МЛАДА Подготовка на хомеопатски лекови од марихуана
 • 3434441
 • 343434111
 • 343441

Лабораторија Место
во медицината пракса

Yuxi Hongbao биотехнологија копродукции, Ltd е основана во 2015.The фабрика се наоѓа во Yuxi Сити, провинција Јунан, главно ангажирани во обработка и екстракција на индустриски коноп. Главните производи се cannabidiol серија, вклучувајќи КБР изолира, КБР масло, КБР vape. Изворот на cannabidiol е органски индустриски коноп. Главните производи се cannabidiol серија, вклучувајќи КБР изолира, КБР масло, КБР vape. Изворот на cannabidiol е органски индустриски коноп. Компанијата усвои единствен производствениот процес за да се обезбеди 100% растителни активност на КБР екстракти. Процесот може да се постигне со чистота од 99,5% или повеќе, и помина авторитетен ...

Контактирајте не за повеќе информации или да се резервира закажете состанок
Научи повеќе
WhatsApp Онлајн Chat!