Профил на компанијата

Yuxi Hongbao биотехнологија копродукции, Ltd е основана во 2015.The фабрика се наоѓа во Yuxi Сити, провинција Јунан, главно ангажирани во обработка и екстракција на индустриски коноп. Главните производи се cannabidiol серија, вклучувајќи КБР изолира, КБР масло, КБР vape. Изворот на cannabidiol е органски индустриски коноп. Компанијата усвои единствен производствениот процес за да се обезбеди 100% растителни активност на КБР екстракти. Процесот може да се постигне со чистота од 99,5% или повеќе, и помина авторитетен трети страни. Тестот покажа дека нашиот производ беше слободен на остаток на пестицидите и метални остатоци тешка, и беше природно чиста КБР екстракт. Во моментов, месечно производство на компанијата е 400 кг. Нејзини главни клиенти се фармацевтски компании и козметички компании во Северна Америка и Европа. Со цел да се одговори на зголемената побарувачката на пазарот, ние сме постојано подобрување на нашата технологија и проширување на производството. Yuxi Hongbao со нетрпение очекува да соработува со вас.

работилница апаратот
工厂 111 副本

Yuxi Hongbao Биотек копродукции, ООД

Е регистрирана во Yuxi град, провинција Јунан, целиот индустриски синџир компанија

潘总 照片 2

Извршен директор: Mr.Zongbing Пан

 Тој е првиот човек во Кина, кои се добие лиценца на индустриски коноп обработка

玉溪 鸿宝 工业 大麻 加工 许可 2018 年 新 副本

лиценца

лиценца на индустриски коноп обработка во провинцијата Јунан

Компанија специјализирана за одгледување индустриски коноп, екстракција и терминал коноп производи.
Како научна основа за истражување, нашата компанија има изведено голем број соработка со академските провинцијата Јунан академија за земјоделски науки.
Стручен тим: Компанијата вработува 62 лица, од кои 2 Истражувачите, 2 соработник Истражувачите, 5 истражувач асистенти, 2 инженери, 2 високи техничари, 2 Лекарите и 6 мајстори.


WhatsApp Онлајн Chat!