Целиот спектар КБР нафта

Краток опис:

Ние произведуваме висока чистота КБР нафта, која може да се разредат со различни чистота во согласност со потребите на потрошувачите. Чистота: 60% и 80% Покрај КБР, нашата нафта исто така, содржи мала количина на CBDV, CBN и ПС ги имаат сите овие со КБР е она што научниците го нарекуваат ефект на амбиентот, што значи дека има повеќе терапевтски придобивки за вашето тело кога сите овие соединенија се комбинираат во рамките на масло центарот на градот. Работејќи заедно, ова придружба стимулира Endocannabinoid систем поефикасно. кога Endocan ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Piece/Pieces, 1000 grams, 1 liters
 • Набавка Способност: 450 kilograms per month
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ние произведуваме висока чистота КБР нафта, која може да се разредат со различни чистота во согласност со потребите на потрошувачите.

  Чистота: 60% и 80%

   Покрај КБР, нашата нафта, исто така, содржи мала количина на CBDV, CBN и ПС

  Кои ги имаат сите овие со КБР е она што научниците го нарекуваат ефект на амбиентот, што значи дека има повеќе терапевтски придобивки за вашето тело кога сите овие соединенија се комбинирани во рамките на масло центарот на градот.

  Работејќи заедно, ова придружба стимулира Endocannabinoid систем поефикасно. кога Endocannabinoid систем е стимулирана, се промовираат здрави телесни функции.

  Ова е исто така познат како целото растение медицина, која користи целиот спектар на секоја од овие соединенија, активирање на вашиот ЕЦС, кој исто така помага во регулирањето на каде се наоѓаат овие CB1 и CB2 рецептори (што е само за сè во вашето тело).

  КБР масло содржи CBD (а често и други активни соединенија) во масло носач. Постојат голем број на форми на КБР нафта, вклучително softgel капсули, тинктури, и спрејови под-the-јазик. Некои форми на КБР масло исто така, може да се примени директно на кожата, во форма на производи како креми и мелеми. На концентрација на КБР варира од производ до производ.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!